wybielanie zębów

Na czym polega wybielanie zębów?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu jak z reklamy pasty. Wbrew pozorom wygląd naszych zębów ma ogromne znaczenie, ponieważ stanowi naszą wizytówkę. Obecnie w wyniku spożywania różnego rodzaju napojów i używek może doprowadzić do powstawania wielu przebarwień.

Nakładkowe wybielanie zębów

To jeden ze sposobów na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Proces wybielania zajmuje od 2 do 4 tygodni. W tym czasie pacjent zakłada wykonane nakładki wraz z żelem wybielającym. Wybielanie zębów odbywa się zarówno w dzień, jak i w nocy zajmuje najczęściej około 4 godzin. W momencie, gdy zdejmujemy nakładki, zęby powinny zostać umyte pastą z fluorem, a najlepiej przy pomocy środków do wrażliwych miejsc. Wybielanie zębów tą metodą zapewni trwałość około jednego roku. Po zakończeniu wybielania konieczne jest wykluczenie z diety herbaty, kawy oraz owocowych soków.

Laserowe metody wybielania

Przy pomocy tej metody można sprawić, że zęby staną się bielsze o kilka odcieni w naprawdę krótkim czasie. Zabieg trwa od 40 minut nawet do 1,5 godziny w zależności od stanu uzębienia. Wybielanie zębów wymaga wcześniejszego wyleczenia wszystkich ubytków oraz usunięcia kamienia nazębnego. Proces rozpoczyna się od nałożenia wybielającego żelu, a następnie rozpoczyna się zabieg laserowy. Temperatura spowoduje przenikanie żelu do wnętrza zęba oraz jego wybielanie. Efekt będzie utrzymywał się około 1 roku. Po zakończeniu procesu wybielania należy stosować białą dietę przez około 7 dni. Przeciwwskazaniem do wybielania zębów może być między innymi ciąża oraz liczne choroby dziąseł.

 

Posted in Blog.