Stomatologia estetyczna

Aby piękny uśmiech był zawsze sojusznikiem i pozwalał czuć się pewnie nie tylko, kiedy tak bardzo liczy się pierwsze wrażenie ale przede wszystkim na co dzień dla naszego dobrego samopoczucia, stomatologia estetyczna wychodzi temu naprzeciw. Naturalnie piękne zęby, które są niezaprzeczalnym atutem urody, należą niestety do rzadkości, dlatego współczesna stomatologia estetyczna stara się sprostać oczekiwaniom pacjentów, dla których uśmiech jest istotnym elementem zdrowia i własnego wizerunku.
 • Wybielanie zębów

  • laserowe w gabinecie

   Już w ciągu godziny mogą Państwo uzyskać zadowalający efekt białych zębów w sposób bezpieczny. Profesjonalne wybielanie w gabinecie jest najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym w dzisiejszej stomatologii. W przeciwieństwie do wybielania nakładkowego, wybielanie w gabinecie odbywa się pod kontrolą lekarza preparatami o relatywnie wyższym stężeniu substancji czynnej. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta na jednej wizycie. Efekt wybielania utrzymuje się do roku. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezpieczne, co potwierdzają liczne badania naukowe wykonane na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Technologia systemu wybielania używana jest obecnie w ponad 100 krajach na całym świecie, a setki osób dziennie poddaje się tym zabiegom.

   Wybielanie laserowe

  • domowe – nakładki + żel

   Na efekt wybielania trzeba poczekać ponieważ metoda ta, polega na nakładaniu na zęby na noc indywidualnie wykonanych nakładek z tworzywa wypełnionych preparatem wybielającym. Czynność wybielania wykonuje się przez kilka, kilkanaście nocy. Aby utrzymać efekt wybielonych zębów proces ten należy powtarzać co jakiś czas. Jest to więc metoda wymagająca od pacjenta zaangażowania i cierpliwości.

   Wybielanie domowe

  • wybielanie zębów martwych

   W przypadku zębów martwych preparat wybielający umieszcza się w komorze zęba i zakłada szczelny opatrunek na czas od 1 do 3 dni. Jeżeli efekt jest niezadawalający zabieg powtarza się 2-3 krotnie. Po zakończeniu wybielania komorę zęba trzeba wypełnić kompozytem.
 • Licówki kompozytowe i pełnoceramiczne

  Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby poprawić wygląd swoich zębów. Korygują: kształt zęba (wszelkiego rodzaju przekrzywienia, rotacje, itp.), diastemy (przerwy między zębami), przebarwienia związane z niedorozwojem szkliwa, przyjmowaniem antybiotyków w dzieciństwie, czy kumulujące się wokół starych nieszczelnych wypełnień. Umożliwiają uzyskanie idealnego kształtu i koloru zębów. Nie wymagają szlifowania zębów jak przy koronach i pozwalają w sposób łagodny dla żywych zębów osiągnąć rewelacyjny efekt estetyczny.

  Licówki kompozytowe i pełnoceramiczne

 • Korony porcelanowe i pełnoceramiczne

 • Odbudowy zniszczonych koron zębów materiałami światłoutwardzalnymi z wykorzystaniem ćwieków i włókien szklanych

 • Odbudowy pełnoceramiczne zniszczonych koron zębów Inlay, onlay

 • Biżuteria na zęby

  Nie niszczy szkliwa, nie prowadzi do naruszenia struktury zęba. Podczas zabiegu biżuteria przyklejana jest za pomocą specjalnego kleju do powierzchni zęba. Wybór jest bardzo szeroki od srebrnych, czy złotych, okrągłych , owalnych, trójkątnych, przypominających gwiazdę, delfinka czy serduszko aż po kryształy – cyrkonia, szafir, rubin, diament, szmaragd czy turmalin. . W każdej chwili można zdjąć założony element i zastąpić go innym. Utrzymuje się on na zębach około jednego roku.

  Biżuteria na zębye