Stomatologia estetyczna i wybielanie zębów

Zdrowe, białe i proste zęby to marzenie każdego z nas. Piękny uśmiech ma ogromny wpływ na jakość i komfort życia. Dzięki stomatologii estetycznej możliwe jest zapewnienie hollywoodzkiego uśmiechu Pacjentom. Zajmujemy się wybielaniem zębów oraz zakładaniem licówek kompozytowych i pełnoceramicznych. Ponadto odbudowujemy korony zębów materiałami światłoutwardzalnymi oraz wypełnieniami inlay oraz onlay. W ramach stomatologii estetycznej oferujemy również biżuterię na zęby. Gwarantujemy doskonałe, bezpieczne i trwałe rezultaty.

Wybielanie zębów Bytom

Wybielanie zębów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. W naszym gabinecie stomatologicznym proponujemy różne metody wybielania zębów, które dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań Pacjenta. Zadbane i śnieżnobiałe zęby poprawiają samoocenę i pewność siebie, co pozytywnie wpływa na kontakty społeczne, a nawet życie zawodowe. Aby efekty wybielania zębów były bezpieczne i trwałe, należy skorzystać z usług gabinetu stomatologicznego. Cena oraz czas trwania zabiegu uzależniona jest od jego rodzaju.

Laserowe wybielanie zębów w gabinecie

Laserowe wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym należy do najbardziej popularnego zabiegu kosmetycznego w dzisiejszej stomatologii. Nowoczesne metody wybielania laserem beyond zapewniają Pacjentom doskonały efekt, który utrzymuje się nawet kilka lat. Czas ten uzależniony jest od stylu życia oraz budowy zębów Pacjenta. Laser usuwa przebarwienia i plamy, a zęby stają się białe i lśniące już po jednej wizycie w gabinecie. Wybielanie zębów laserem to całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny zabieg, który trwa ok. godziny.

Wybielanie laserowe

Wybielanie zębów w domu: nakładki i żel wybielający

Pacjenci, którzy zdecydują się na tę metodę wybielania, otrzymują nakładkę oraz specjalny żel wybielający. Nakładkę z żelem należy założyć na zęby na określoną ilość czasu. Czynność tą wykonuje się przez kilka lub kilkanaście nocy. Na efekt wybielania zębów metodą nakładkową należy poczekać, a po jakimś czasie regularnie powtarzać, aby móc dalej cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Nakładkowe wybielanie zębów można przeprowadzić tylko na zdrowych zębach, dlatego wszystkich Pacjentów zapraszamy na wcześniejsze konsultacje.

Wybielanie domowe

Wybielanie zębów martwych

W przypadku wybielania zębów martwych metodą nakładkową, preparat wybielający umieszcza się w komorze zęba i zakłada opatrunek na ok. 3 dni. Jeśli po zdjęciu opatrunku efekt jest niezadowalający, zabieg powtarza się kilka razy. Następnie komora zęba zostaje wypełniona kompozytem.

 • Licówki kompozytowe i pełnoceramiczne

  Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby poprawić wygląd swoich zębów. Korygują: kształt zęba (wszelkiego rodzaju przekrzywienia, rotacje, itp.), diastemy (przerwy między zębami), przebarwienia związane z niedorozwojem szkliwa, przyjmowaniem antybiotyków w dzieciństwie, czy kumulujące się wokół starych nieszczelnych wypełnień. Umożliwiają uzyskanie idealnego kształtu i koloru zębów. Nie wymagają szlifowania zębów jak przy koronach i pozwalają w sposób łagodny dla żywych zębów osiągnąć rewelacyjny efekt estetyczny.

  Licówki kompozytowe i pełnoceramiczne

 • Korony porcelanowe i pełnoceramiczne

 • Odbudowy zniszczonych koron zębów materiałami światłoutwardzalnymi z wykorzystaniem ćwieków i włókien szklanych

 • Odbudowy pełnoceramiczne zniszczonych koron zębów Inlay, onlay

 • Biżuteria na zęby

  Nie niszczy szkliwa, nie prowadzi do naruszenia struktury zęba. Podczas zabiegu biżuteria przyklejana jest za pomocą specjalnego kleju do powierzchni zęba. Wybór jest bardzo szeroki od srebrnych, czy złotych, okrągłych , owalnych, trójkątnych, przypominających gwiazdę, delfinka czy serduszko aż po kryształy – cyrkonia, szafir, rubin, diament, szmaragd czy turmalin. . W każdej chwili można zdjąć założony element i zastąpić go innym. Utrzymuje się on na zębach około jednego roku.

  Biżuteria na zębye