dentysta Bytom

Ile kosztuje wizyta u dentysty?

Każdy Gabinet stomatologiczny indywidualnie ustala ceny za wizytę. W zależności od rodzaju wizyty ceny mogą wahać się od 50 do kilku tysięcy złotych.

Jeżeli wybierasz się do gabinetu na zwykłą konsultację to cena powinna mieścić się w przedziale 50-150zł.
Niektóre gabinety oferują bezpłatne konsultacje, pod warunkiem, że później skorzystamy z wybranej usługi leczenia zębów.

Najczęstszą usługą wybieraną przez pacjentów jest tzw. leczenie kanałowe. Koszt takiej usługi jest zróżnicowany w zależności od tego, czy jest to ząb jedno, dwu lub trzy kanałowy.

Wybieraną przez pacjentów usługą jest też wypełnianie zęba.
W zależności od ilości powierzchni, dentysta powinien wycenić usługę w przedziale 200-350zł

Jak wybrać dobrego dentystę?

Wybierając dobrego dentystę, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.
Dobry dentysta to specjalista, która nie zamyka się tylko na kilka usług. Warto przed wizytą sprawdzić jaki rodzaj usług jest oferowany.
Kolejną rzeczą jest to, czy gabinet posiada zespół specjalistów oraz czy wyposażony jest w nowoczesny sprzęt.

Istotną sprawą jest też to, czy gabinet dentystyczny działa rok czy już bardzo długo i jakie opinie ma w wyszukiwarce google.
Jeżeli stomatolog prowadzi gabinet kilka lat, a jego opinie mają ocenę przynajmniej 4.0, to warto rozważyć wizytę w takim miejscu.

Jak często należy chodzić do dentysty?

Przyjmuje się że osoba dorosła powinna udać się do dentysty na kontrolę przynajmniej dwa razy w roku, natomiast jeżeli chodzi o dzieci powinniśmy zadbać o ich wizytę przynajmniej raz na trzy miesiące.

Oczywiście częstotliwość wizyt powinna być dostosowana pod aktualny stan naszych zębów.

Posted in Blog.