Protetyka

Uzupełnienia stałe

 • korony i mosty porcelanowe na metalu i złocie lub porcelanowe pełnoceramiczne tlenek cyrkonu lub e.max

 • wkłady koronowo- korzeniowe

  Korony protetyczne wykonujemy, gdy zęby są zniszczone, starte, posiadają kilka wypełnień lub mają nieprawidłowy kształt, kolor bądź są położone nieprawidłowo w łuku zębowym. W przypadku znacznego zniszczenia bądź złamania korony zęba możliwa jest jego odbudowa z wykorzystaniem własnego korzenia pacjenta, który po prawidłowym przeleczeniu kanałowym wzmacniamy wkładem koronowo- korzeniowym, a następnie koroną protetyczną.
  Mosty wykonujemy w przypadku braku jednego bądź kilku zębów pacjenta. Warunkiem wykonania mostu jest posiadanie zębów filarowych, na które po ich oszlifowaniu będzie można założyć most odbudowujący brakujące zęby.
  Zarówno korony, jak i mosty idealnie kształtem i kolorem odwzorowują zniszczone bądź brakujące zęby, nie posiadają klamer, bądź innych widocznych elementów metalowych i są cementowane w jamie ustnej na stałe.

  Korony i mosty

 • mosty adhezyjne

  Most adhezyjny wykonujemy w przypadku braku tylko jednego zęba pacjenta, a stan zębów sąsiednich jest na tyle dobry, że można na nich „ dowiesić „ brakujący ząb bez konieczności ich szlifowania.

  Mosty adhezyjne

 • Inlay i Onlay

  Są to kosmetyczne wypełnienia rozległych ubytków w zębach bocznych wykonywane w pracowni protetycznej na podstawie wycisków. Są alternatywą dla wypełnień światłoutwardzalych. Odwzorowują dokładny i naturalny kształt anatomiczny zęba, są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Wykonujemy je z kompozytu, złota i ceramiki porcelanowej. Niestety nie jest możliwe wykonanie takiej odbudowy w przypadku rozległego zniszczenia korony

  Inlay

Uzupełnienia ruchome

 • szyny relaksacyjne

  Zgrzytanie zębami , zaciskanie szczęk szczególnie w nocy, to wpływ stresu na nasze życie. Powoduje to ścieranie, pękanie, a nawet złamania koron zębów oraz zaburzenia w stawie skroniowo- żuchwowym. Zaburzenia te z czasem mogą być przyczyną bóli głowy o bardzo silnym natężeniu, porównywalnych do bóli migrenowych. Szyna relaksacyjna zakładana na noc rozluźnia mięśnie i zapobiega tym powikłaniom.

  Szyna relaksacyjna

 • protezy całkowite

 • protezy częściowe

  Protezy są ruchomymi uzupełnieniami protetycznymi ponieważ w odróżnieniu od koron i mostów nie są na stałe cementowane w jamie ustnej pacjenta. Są to uzupełnienia wyjmowane. Wykonujemy je, gdy nie ma możliwości wykonania uzupełnień stałych m.in. z powodu zbyt licznych braków zębowych, braków całkowitych, czy nasilonych periodontopatii.
  Wykonujemy protezy akrylowe, szkieletowe, szkieletowe z zatrzaskami ,zasuwami czy z teleskopami zamiast klamer oraz protezy nie posiadające żadnych elementów metalowych , czyli protezy elastyczne polamidowe. Na życzenie pacjenta możemy umieścić w protezie elementy przezroczyste, siatkę czy łuk wzmacniający oraz podścielanie miękkie akrylowe dla osób źle znoszących protezy akrylowe.

  Protezy

Przed wykonaniem uzupełnień protetycznych niezbędne jest na podstawie badania klinicznego i radiologicznego przeprowadzenie sanacji jamy ustnej, czyli:
 • usunięcie: zębów z brakiem wskazań do leczenia, zębów z rozległymi zmianami okołowierzchołkowymi, zębów rozchwianych, zniszczonych korzeni zębów, pozostawionych części korzenia
 • wyleczenie pozostałych zębów wraz z wymianą wypełnień, które nie kwalifikują się do pozostawienia w jamie ustnej
 • całkowite usunięcie kamienia nazębnego pod i nad dziąsłowego oraz wszystkich osadów