Protetyk Bytom – WILKDENT

Uzupełnienia protetyczne stałe

 • korony i mosty porcelanowe na metalu i złocie lub porcelanowe pełnoceramiczne tlenek cyrkonu lub e.max

 • wkłady koronowo- korzeniowe

  Korony protetyczne wykonujemy, gdy zęby są zniszczone, starte, posiadają kilka wypełnień lub mają nieprawidłowy kształt, kolor bądź są położone nieprawidłowo w łuku zębowym. W przypadku znacznego zniszczenia bądź złamania korony zęba możliwa jest jego odbudowa z wykorzystaniem własnego korzenia pacjenta, który po prawidłowym przeleczeniu kanałowym wzmacniamy wkładem koronowo- korzeniowym, a następnie koroną protetyczną.
  Mosty wykonujemy w przypadku braku jednego bądź kilku zębów pacjenta. Warunkiem wykonania mostu jest posiadanie zębów filarowych, na które po ich oszlifowaniu będzie można założyć most odbudowujący brakujące zęby.
  Zarówno korony na zęby, jak i mosty idealnie kształtem i kolorem odwzorowują zniszczone bądź brakujące zęby, nie posiadają klamer, bądź innych widocznych elementów metalowych i są cementowane w jamie ustnej na stałe.

  Korony i mosty

 • mosty adhezyjne

  Most adhezyjny wykonujemy w przypadku braku tylko jednego zęba pacjenta, a stan zębów sąsiednich jest na tyle dobry, że można na nich „ dowiesić „ brakujący ząb bez konieczności ich szlifowania.

  Mosty adhezyjne

 • Inlay i Onlay

  Są to kosmetyczne wypełnienia rozległych ubytków w zębach bocznych wykonywane w pracowni protetycznej na podstawie wycisków. Są alternatywą dla wypełnień światłoutwardzalych. Odwzorowują dokładny i naturalny kształt anatomiczny zęba, są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Wykonujemy je z kompozytu, złota i ceramiki porcelanowej. Niestety nie jest możliwe wykonanie takiej odbudowy w przypadku rozległego zniszczenia korony

  Inlay

Uzupełnienia protetyczne ruchome

 • szyny relaksacyjne

  Zgrzytanie zębami , zaciskanie szczęk szczególnie w nocy, to wpływ stresu na nasze życie. Powoduje to ścieranie, pękanie, a nawet złamania koron zębów oraz zaburzenia w stawie skroniowo- żuchwowym. Zaburzenia te z czasem mogą być przyczyną bóli głowy o bardzo silnym natężeniu, porównywalnych do bóli migrenowych. Szyna relaksacyjna zakładana na noc rozluźnia mięśnie i zapobiega tym powikłaniom.

  Szyna relaksacyjna

 • protezy całkowite

 • protezy częściowe

  Protezy są ruchomymi uzupełnieniami protetycznymi ponieważ w odróżnieniu od koron i mostów nie są na stałe cementowane w jamie ustnej pacjenta. Są to uzupełnienia wyjmowane. Wykonujemy je, gdy nie ma możliwości wykonania uzupełnień stałych m.in. z powodu zbyt licznych braków zębowych, braków całkowitych, czy nasilonych periodontopatii.
  Wykonujemy protezy akrylowe, szkieletowe, szkieletowe z zatrzaskami ,zasuwami czy z teleskopami zamiast klamer oraz protezy nie posiadające żadnych elementów metalowych , czyli protezy elastyczne polamidowe. Na życzenie pacjenta możemy umieścić w protezie elementy przezroczyste, siatkę czy łuk wzmacniający oraz podścielanie miękkie akrylowe dla osób źle znoszących protezy akrylowe.

  Protezy

Przed wykonaniem uzupełnień protetycznych niezbędne jest na podstawie badania klinicznego i radiologicznego przeprowadzenie sanacji jamy ustnej, czyli:
 • usunięcie: zębów z brakiem wskazań do leczenia, zębów z rozległymi zmianami okołowierzchołkowymi, zębów rozchwianych, zniszczonych korzeni zębów, pozostawionych części korzenia
 • wyleczenie pozostałych zębów wraz z wymianą wypełnień, które nie kwalifikują się do pozostawienia w jamie ustnej
 • całkowite usunięcie kamienia nazębnego pod i nad dziąsłowego oraz wszystkich osadów